Nodarbību cikls vecākiem un bērniem "Izproti sava bērna bailes" - 12 nodarbību cikls bērniem un vecākiem negatīvas pieredzes mazināšanai

Dzīvē ne vienmēr viss notiek kā skaistā grāmatā. Katram no mums kādreiz nākas saskarties ar grūtībām, pārdzīvojumiem, nelaimēm, kurām nereti nespējam saskatīt nedz sākumu, nedz galu. Bieži tas dzen mūs izmisumā, mēs izjūtam neciešamas sāpes un bailes, reizēm arī biedējošas dusmas. Kā arī bērni piedzīvo traumatiskus notikumus,piemēram, vardarbību, tuvinieka nāvi, nelaimes gadījumus,konfliktus, šķiršanos ģimenē un daudzus citus traumatiskus notikumus. Daži spēj būt ļoti izturīgi un pašpietiekami traumatiskās pieredzes pārstrādē, bet citi - piedzīvo spēcīgus pēctraumas simptomus (dusmas, neadekvātas emocionālas reakcijas, šoks, noliegums, garastāvokļa svārstības, kauns, vaina, bezcerība, apjukums, nespēja veidot kontaktu ar apkārtējiem, agresija, sāpes, murgi, tiki, enurēze un citi simptomi.), kas var būt ļoti nopietni un ilglaicīgi. Ikvienam dzīvē traumatiskā pieredze paaugstina risku fiziskām un psiholoģiskām problēmām, kā arī deviantai uzvedībai.

Programma „Izproti sava bērna bailes” ir piemērota bērniem ar jebkuru traumatisku pieredzi, palīdz novērst uzmācīgās atmiņas un intensīvās emocijas, palīdz novērst uzvedības problēmas, uzlabo sociālās kompetences, palīdz atjaunot savstarpējo uzticēšanos, uzlabo vecāku prasmes un savstarpējās attiecības ar bērniem.

Rēzeknes novada pašvaldības psiholoģe Ilona Žabo un sociālā pedagoģe Lilija Šodnaka organizē grupu vecākiem un bērniem negatīvas pieredzes mazināšanai "Izproti sava bērna bailes".

Lai pieteiktos nodarbībām, jāsūta pieteikums uz: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai jāzvana pa tālr. Lilija Šodnaka t. 28317554, Ilona Žabo t.26191979