Atraktīvā veidā skolēni tika iepazīstināti ar Raiņa bērnības un dzejas pasauli. Lai dzejoļus varētu ne tikai lasīt, bet arī ieraudzīt, mākslinieki tos ilustrē. Raiņa dzejoļus ir ilustrējuši jeb zīmējuši daudzi mākslinieki. Skolēni uzzināja, ka rakstniecības un mūzikas Raiņa muzeja “Jasmuiža” krājumā atrodas Margaritas Stārastes, Jāzepa Pīgožņa, Felicitas Pauļukas, Jāņa Kīna Raiņa dzejoļu ilustrācijas. Ilustrācijas tapušas arī vairāk nekā 40 citu autoru darbiem, tā radot prieku un pirmo iepazīšanos ar grāmatu daudzām Latvijas bērnu paaudzēm.
Skolēni klātienē skatīja ilustrētos Raiņa dzejoļus - „Dzimumdiena”, „Manu lellīti sauc Lolīte”, “Sienāzītis”, “Lapsas mierinājums”, “Zvirbulis un kaķis”, “Zirņa bērni”, “Katram savs darbs”, “Lapsa un kurmis”, “Sasistā krūze”, “Ziepju burbuļi”, u.c.
Improvizētā dzimšanas dienas ballītē skolēni iepazina Raiņa dzejoļus, skatīja to ilustrācijas, dzejnieka herbāriju, izspēlēja dzejoļus un uz smilšu gaismas lampām veidoja savas herbārija glezniņas un Raiņa dzejoļu ilustrācijas.
Nodarbības laikā katrs skolēns varēja attīstīt radošumu, iztēli un domāšanu, daudzveidīgi darbojoties un improvizējot.

Skolas direktore Aina Drikšņa

 

IMG_2371.jpgIMG_2372.jpgIMG_2373.jpgIMG_2375.jpgIMG_2376.jpgIMG_2378.jpgIMG_2379.jpgIMG_2380.jpgIMG_2381.jpgIMG_2383.jpgIMG_2384.jpgIMG_2385.jpg