Nodarbības laikā skolēni tika iepazīstināti ar rakstnieka Jāņa Klīdzēja daiļradi, īpašu vērību veltot romānam “Cilvēka bērns” un kinorežisora Jāņa Streiča tāda paša nosaukuma 1991.gadā uzņemtajai filmai (latgaliešu valodā).
Skolēnu atsauksmēs par LKM apmeklējumu bija rakstīts, ka nodarbība patika, jo tika piedāvāta iespēja radošā gaisotnē iejusties sirsnīgu un humoristisku uzdevumu veikšanā – pašiem izspēlēt lomu kā ”Krusttēvs slauc govi”, mest dzijas kamolu viens otram un nosaukt savas bērnības spilgtākos iespaidus, zīmēt “talantīgā” drauga portretu, izdejot latgaliešu danci “Goju pa mežu”, skatīt un turēt rokās kinofilmas “Cilvēka bērns” iegūtās balvas - statueti “Lielais Kristaps” un medaļu mazajam Boņukam - Andrim Rudzinskim (1991.g), aplūkot ar romāna un filmu saistītās muzeja krājumu relikvijas u.c.
Tas bija izzinošs un izglītojošs pasākums, jo mācību stundās būs labāka iespēja pieredzēto sasaistīt ar mācību procesu, pārrunāt redzēto un dzirdēto.
Programmas “Latvijas skolas soma” koordinatore skolā - Aina Drikšņa