15.februārī 6.-9.klašu skolēni piedalījās muzejpedagoģiskajā programmā “Cilvēka bērns” Latgales Kultūrvēstures muzejā.

   Nodarbības laikā skolēni tika iepazīstināti ar rakstnieka Jāņa Klīdzēja daiļradi, īpašu vērību veltot romānam “Cilvēka bērns” un kinorežisora Jāņa Streiča tāda paša nosaukuma 1991.gadā uzņemtajai filmai (latgaliešu valodā).

   22.martā 2.-6.klašu skolēni darbojās muzejpedagoģiskajā programmā “Zemes dzīļu noslēpumi” Latgales Kultūrvēstures muzejā.

   Katram skolēnam tika piedāvāta iespēja iejusties arheologa darbā, praktiski meklēt, atrast un pašiem izrakt zemē apslēptās senās lietas – artefaktus (govs galvaskausu, senā latgaļu karavīra aproci no bronzas, metāla zirga kāpsli, veco laiku gludekli, dažādus zobu un kaulu fragmentus, naudu, keramikas u.c. lietas).

   12.aprīlī 7.-9.klašu skolēni devās braucienā uz Rīgu, lai apskatītu 4 ievērības cienīgus objektus - Latvijas Nacionālo bibliotēku, muzeju ,,Ebreji Latvijā”, Pēterbaznīcu un Vecrīgu.

   Klātienē skolēni iepazina iespaidīgo Gaismas pili (68 m augsta, tai ir 13 stāvi), uzzināja, ka LNB glabājas īpaši retas grāmatas, seni rokraksti, nošu raksti. Skatīja Dainu skapi un bibliotēkas lepnumu -Tautas grāmatu plauktu (izvietots piecos stāvos) ar grāmatās ierakstītiem dāvinātāju vēstījumiem.

Muzejā ,,Ebreji Latvijā” guva ieskatu par ebreju iesaistīšanos Latvijas ekonomiskajā, sabiedriski - politiskajā, kultūras un reliģiskajā dzīvē. Visu uzmanību saistīja Latvijas karte, kurā atzīmētas ebreju slēpšanas vietas, lai glābtu viņus no nāves, un fakts, ka ebreju glābēji Holokausta laikā bija arī kāda ģimene no mūsu Feimaņu pagasta.

   Radošajā darbnīcā iepazinās ar ebreju svētkiem: Purim, Hamek u.c. Uzzināja kā svin svētkus, kāpēc tos svin, kādus ēdienus gatavo, saņēma no gides dāvināto ebreju tradicionālo maizi macu - plakanu plāceni, kurš cepts tikai no ūdens un miltiem.

   Pēterbaznīcas 123 m augstajā baznīcas tornī visi uzbrauca ar liftu. No skatu torņa pavērās elpu aizraujoša panorāma uz Vecrīgas sarkanajiem jumtiem, moderno Rīgu, Rīgas līci un Daugavu ar plašo ostu.

Pēc stāstījuma par baznīcas vēsturi kopā ar gidi turpināja iepazīšanos ar Vecrīgu, kas jau kopš 13.gadsimta bijusi reģiona ekonomiskais, finanšu un kultūras centrs.

Aplūkoja slavenākās celtnes: Rātsnamu, Melngalvju namu, Brīvības pieminekli u.c.

   22.maijā 2.-4.klašu skolēni apmeklējuma skatuves mākslas baudīšanas vietu – koncertzāli GORS Rēzeknē, lai vērotu Latvijas leļļu viesizrādi “Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta”.

Galvenais mūsu ieguvums projektā - spilgtu sajūtu mozaīka, vērtīgi pavadīts laiks, neatkārtojamas izjūtas, jaunas zināšanas.

                     Programmas “Latvijas skolas soma” koordinatore skolā - Aina Drikšņa