Pirmais pieturas punkts ekskursantiem bija Bebrene, kur skatījāmies vēsturisko centru, Muižas pils parku, Bebrenes Romas katoļu baznīcu un Bebrenes muižas ansambli. Skolēni klausījās gida stāstījumu, apskatījās darbojošās dzirnavu iekārtas. Skatījās 2011.gadā ciematā uzstādīto vides objektu – BEBRS. Tas ir Bebrenes simbols, jo Bebrenes vārds cēlies no vietējās upītes “Berbrupīte” nosaukuma.
Gārsenē bija iespēja izstaigāt veco Gārsenes pili, pils parku un Gārsenes dabas taku, klātienē skatīt Ošu aleju, Dainu akmeni, septiņgalotņu priedi “Raganas”, akmeni “Barona krēsls”, atpūtas vietu ”Lietauši” u.c. interesantus objektus.
Viesītē apmeklējām muzeju “Paula Stradiņa skola” un rakstnieces Annas Brodeles muzeju. Muzeja 1. stāvā izveidota Viesītē dzimušā profesora Paula Stradiņa piemiņas ekspozīcija, bet 2. stāvā bija skatāma Viesītes novada vēsture. Īpašas izjūtas skolēnos raisīja literatūras klase, kur bija iespējams iesēsties padomju laika skolas solos, izmēģināt roku glītrakstīšanā ar spalvu un tinti. Vēlāk devāmies uz Bānīša parku, lai apmeklētu šaursliežu dzelzceļa depo, ielūkotos tvaika lokomotīvē, dienesta vagonos.
Visus saistīja īpašais stāsts par Āžu miesta pārdēvēšanu par Viesīti tikai 1926.gadā un iespēja skatīt āža skulptūru.
Sēlija ir viena no Latvijas pērlēm, kuras daļu skolēni klātienē iepazina ar lielu interesi.
Ieskatu par ekskursiju apkopoja Aina Drikšņa