28. aprīlī 1.-3.klašu skolēni piedalījās izglītojošā nodarbībā “Maizes vēsture Latgalē” Aglonas maizes muzejā. To vadīja privātā, vienīgā maizes muzeja Baltijas valstīs īpašniece Vija Kudiņa.

Skolēni ieklausījās viņas stāstā par rudzu maizes gatavošanu pēc sentēvu metodēm, iepazinās ar latgalisku izrunu, tautas tērpu un latgaļu tautas dziesmām, sakāmvārdiem un parunām par maizi, izspēlēja spēli par maizes ceļu no graudiņa līdz kukulītim, imitējot dažādus darbus.

Saimnieces mācīti, katrs izveidoja savu maizes kukulīti ar rakstu zīmi, kuru izceptu ņēma līdzi. Kamēr maizīte cepās, sirsnīgā saimniece visus aicināja pie galda uz dažādas maizes degustēšanu un “zuoļu čaja ar madu” baudīšanu. Katrs varēja izbaudīt ceptās maizes garšu un smaržu.

Pasākuma gaitā skolēni iepazina Latgales kultūras tradīcijas, dzirdēja stāstu par pašu svētāko latviešu tautas vērtību - maizi, uzzināja, kā pieklājīgi uzvesties pie galda, kādas ir Latgales maizes cepšanas, ēšanas un glabāšanas tradīcijas.

27. maijā 5.-7.klašu skolēniem tika organizēta mācību diena Tērvetē. Atraktīvā un izzinošā nodarbībā/pastaigā “Annas Brigaderes pasaku lugu tēli un koktēlniecības tradīcijas Latvijas valsts meži dabas parks Tērvetē” tika apskatītas koka skulptūras, iekoptās dabas takas, gleznainā daba.

Skolēni iepazinās ar koktēlniecības attīstību un principiem Tērvetes dabas parka teritorijā, kur veidoti dažādi tēli pēc rakstnieces Annas Brigaderes lugu ainu motīviem.

Klausoties un veicot praktiskus uzdevumus mežā, skolēni papildināja savas zināšanas un prasmes Dabaszinībās. Skolēni uzzināja, ka Latvijā ir 42 dabas parki, ka katrs no tiem ietver sava apvidus dabas un kultūrvēsturiskās vērtības. Pasākums sekmēs skolēnu interešu un redzesloka paplašināšanu par Tērvetes gleznaino dabu, izkopto Zemgales ainavu. Skolēniem paliks atmiņā sastaptie pasaku lugu varoņi - Sprīdītis, Lutausis, Annele, rūķu saime u.c.

Mācību dienas Aglonā un Tērvetē noteikti bija interesantas, izzinošas, izglītojošas un darbīgas dienas!

Par iespēju Feimaņu pamatskolas skolēniem izzināt un pieredzēt piedāvāto vēlos pateikt paldies visiem tiem cilvēkiem, kuri piedalījās Programmas “Latvijas skolas soma” plāna īstenošanā.

Programmas “Latvijas skolas soma” koordinatore Feimaņu pamatskolā Aina Drikšņa

-

111.jpeg112.jpeg113.jpeg114.jpeg115.jpeg116.jpeg117.jpeg118.jpeg119.jpeg200.jpeg