Ingas Salmiņas stikla karsēšanas darbnīcā mākslinieces vadībā paši veidojām stikla dekorus. Darbnīcā skatījām stikla rotas, dažādus kausēta stikla izstrādājumus, stikla dekorus.

   Latgales mākslas un amatniecības centra ekspozīcijā “Amatniecība Latgalē 19.-20.gs”

vērojām darbarīkus un priekšmetus, kurus skāruši cilvēki ar “zelta rokām” - amatnieki.  

Līvānu stikla fabrikas muzejā, kurš ir vienīgais šāda veida muzejs Baltijā (no 2013.g.),

iepazināmies ar LSF vēsturi sākot ar 1887.gadu. Aplūkojām stikla fabrikā ražotus, aptuveni 3000 stikla mākslas darbus, kas tapuši vairāk kā 100 gadu garumā, visās varavīksnes krāsas zaigojošo Līvānu stiklu.

   Stikla pūšanas darbnīcā izmantojām iespēju vērot kā pieredzējušu stikla meistaru rokās karstā stikla masa pārvēršas brīnumā.

   Līvānu novadā ir saglabājies rets satiksmes līdzeklis - pārceltuve pāri upei. Pārceltuve Līvāni - Dignāja savieno abus Daugavas krastus (220m plata) un ir ļoti svarīgs satiksmes līdzeklis abu upes krastu iedzīvotajiem. Lai nokļūtu no Dignājas Līvānos, ar automašīnu būtu jāmēro vismaz 60 km. Arī mēs izmantojām iespēju 4 minūšu laikā pārcelties pa taisnāko ceļu no Latgales uz Zemgali, vērojot Daugavas rāmo plūdumu.

Atceļā Rožupē visus pārsteidza iespēja pašūpoties trosēs iekārtā gājēju tiltiņā pār Dubnas upi.

   16.oktobrī 6.-9.klašu skolēniem tika realizēts mācību brauciens uz Siguldu.

   Pārskata ekskursijas laikā gids skolēnus iepazīstināja ar Turaidas vēsturi, piedāvāja apskatīt Skulptūru dārzu ar tēlnieka Induļa Rankas 26 akmens skulptūrām, izveidotu 1985.gadā, godinot Krišjāni Baronu, apmeklēt Turaidas rozes piemiņas vietu, apskatīt Siguldas viduslaiku pili, kas celta 1207.gadā kā cietoksnis, iepazīties ar Turaidas pils ekspozīcijām par arheoloģijas, kultūras un mākslas vēsturi, kas stāsta par notikumiem 1000 gadu garumā, sākot ar 11 gadsimtu, uzkāpt Ziemeļu un galvenajā vārtu tornī, pastaigāt pa pils mūri un izbaudīt viduslaiku auru.

   Turaidas muzejrezervātā piedzīvojām vienreizēju iespēju nokļūt 16 gadsimtā, jo interaktīvi izzinājām vēsturi, piedaloties izglītojošajā programmā “Ciemos pie Turaidas fogta”. Programmas dalībnieki, tērpjoties viduslaiku apģērbā, iejutās bruņinieku, zemnieku, dāmu, saimnieču lomās, uzzināja par iedzīvotāju dalījumu kārtās un fogta amata funkcijām. Bruņinieki pasniedza pils pārvaldniekam - fogtam programmas veidotāju sarūpētās dāvanas, bet zemnieki - nodevas. Viesošanās laikā Turaidas fogta un rakstveža vadībā dalībnieki apguva viduslaiku manieres un seno rakstību uz vaska tāfelītēm un pašrocīgi izgatavot dokumentu. Stāstu par viduslaikiem Turaidā papildināja viduslaiku mūzika un kamīna gaisma.

   Uz Gūtmaņalu - Baltijas lielāko alu devāmies kājām. Klātienē apskatījām uz alas sienām saglabājušos uzrakstus no 17.gadsimta, atcerējāmies leģendu par Turaidas rozi, vērojām gleznaino apkārtni.

   Brauciena pēdējais apskates objekts bija Bobsleja un kamaniņu trase Siguldā, kurā notiek treniņi, starptautiska un valsts mēroga sacensības bobslejā, kamaniņu sportā un skeletonā. Mums bija iespēja aplūkot trasi un vareno Gaujas senieleju.

  

Feimaņu pamatskolas 2.-9.klašu skolēnu mācību braucienu iespaidus apkopoja

                                                                   “Latvijas skolas soma” koordinatore Aina Drikšņa

IMG-20201029-WA0000.jpgIMG-20201029-WA0001.jpgIMG-20201029-WA0003.jpgIMG-20201029-WA0004.jpgIMG-20201029-WA0005.jpg