Rēzeknes pilskalna pakājē TIC gide stāstīja teiku par skaisto kā roze pils valdnieci Rozi, kura joprojām sēžot ieslodzīta pils pagrabā un gaidot savu atbrīvotāju, par 15m augsto pilskalna nocietinājumu, kura fragmenti saglabājušies līdz mūsdienām no 9.-12.gs., par “Zeimuļs” ēku, kura celta 2012.gadā. Tā ir spilgts arhitektūras, dizaina, radošās industrijas paraugs Rēzeknē, orģināla un savdabīga vizuāli, jo izceļas ar daudzām slīpām plaknēm un dažādām konfigurācijām.
Izstaigājot “Zeimuli”, varēja uzzināt, kurā stāvā atrodas skolēnu interešu centrs, radošo industriju un restaurācijas darbnīcas, trenažieru zāle, konferenču zāle, horeogrāfijas zāle, aerobikas zāle u.c. telpas.
Uzzinājām, ka šogad “Zeimulī” darbojas 86 pulciņi, ka visas aktivitātes paredzētas bērniem un jauniešiem vecumā no 4-25 gadiem.
Skolēniem ļoti patika praktiskā darbošanās keramikas meistardarbnīcā Mihaila Sabanska vadībā, jo katram tika dota iespēja no māla pikuča veidot kādus savus “tēlus” un ņemt tos līdzi.
Mācību ekskursija turpinājās Latgales vēstniecībā “Gors”, kas ir 2013.gadā uzcelta pilnīgi jauna koncertzāle Rēzeknē un patlaban tā uzskatāma par nozīmīgāko kultūras būvi visā Latvijā (arhitekti Uldis Balodis un Daiga Bikše).
Ekskursija pa “Goru” gida pavadībā bija emocionāla, izzinoša un izklaidējoša. Skolēni uzzināja, ka “Gors” ir kultūras centrs, koncertzāle, kino, dzīves vieta māksliniekiem, izstāžu vieta mākslai.
Tika izstaigātas daudzas telpas (semināru, konferenču, plenēru) pabūts akustiskajās Lielajā un Mazajā zālē, dota iespēja ielūkoties aizskatuvē un 12 mākslinieku istabās un grimmētavās.
Skolēnu atsauksmēs lasāms, ka visvairāk visus pārsteidza informācija par lielo liftu ar celtspēju līdz 3 tonnām, par augstvērtīgu akustiku Lielajā zālē, jo akustiskie paneļi izvietoti zālē ne tikai gar sienām, pie griestiem, bet arī sēdekļos, par Lielās zāles ietilpību ar 1000 sēdvietām līdz 3000 stāvvietām, ja pārvieto 1-15 solu rindas un regulē pakāpienus līdz līdzenai virsmai u.c.
Uzzinājām, ka zīmols “Gors” norāda uz latviešu un latgaliešu valodas atšķirībām konkrētajā vārdā (gars/gors), ka daudzu telpu durvis rotā latgaliešu alfabēta burti, ka “Gorā” dominē 4 krāsas (baltā un melnā simbolizē kultūras mūri, sarkanā un oranžā kultivē liesmu un uguni), ka “Gorā” notiek vismaz 155 pasākumi gadā, ka katram darbiniekam ir rācija saziņai.
Mācību ekskursijas nobeigumā gide visus aicināja uz izstādi “Valsts pirmā flīģeļa stāsts”. Tā bija iespēja tieši Latvijas simtgades svētku laikā apskatīt un piedzīvot tikšanos ar unikālu latviešu valstiskajai identitātei īpaši nozīmīgu mūzikas instrumentu – komponista Baumaņu Kārļa (1835-1905) flīģeli, pie kura arī komponēta mūsu valsts himna “Dievs, svētī Latviju!”.
Apskatījām arī Ditas Lūses gleznu izstādi “Gaismas laiks”.

“Latvijas skolas soma” koordinatore Feimaņu pamatskolā Aina Drikšņa

IMG-20181205-WA0000.jpgIMG-20181205-WA0001.jpgIMG-20181205-WA0002.jpgIMG-20181205-WA0003.jpgIMG-20181205-WA0004.jpgIMG-20181205-WA0005.jpgIMG-20181205-WA0007.jpg