Šogad Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas tēma ir Ziemeļvalstu varoņi un šī tēma caurvij izvēlētās literatūras fragmentus. Šoreiz tika lasīti fragmenti no zviedru rakstnieku Eliasa un Agneses grāmatas „Rokasgrāmata supervaroņiem.” Lasītajos fragmentos skolēni iepazinās ar meiteni Līsu, kuru skolā apceļ bariņš zēnu, bet kādu dienu meitene bibliotēkā nejauši atrod noslēpumainu grāmatu, kura pilnībā izmaina visu viņas dzīvi. Līsa ir tēls, kurā daudzi bērni var viegli atpazīt sevi, viņa ir kā mūsdienu Pepija Garzeķe, apveltīta ar īpašām spējām.

Bibliotekāre Erna Ulase iepazīstināja skolēnus arī ar projekta „Bērnu žūrija” jaunāko bērnu literatūru. Skolēni ar interesi klausījās bibliotekāres stāstījumā un grāmatas fragmentu lasījumā, kā arī paši parādīja savu lasītprasmi. Paldies bibliotekārei par interesanto pasākumu!

2.klases audzinātāja Ināra Reinika