Š.g. 12.septembrī Feimaņu pamatskolas skolēni devās ekskursijā pa maršrutu Feimaņi – Aglona – Feimaņi. Ekskursijas laikā skolēni apmeklēja Aglonas baziliku, kura ir ievērojama ne tikai Latvijā, bet arī visā Ziemeļaustrumu Eiropā kā lielākais svētceļojumu centrs. Nevienu neatstāja vienaldzīgu Aglonas Brīnumdarītājas Dievmātes glezna. Daudzi skolēni šo svētvietu apmeklēja pirmo reizi.

 

Skolēni ar interesi aplūkoja arī 2.pasaules kara ekspozīciju, kurā uzzināja daudz interesanta gan par ieročiem, gan par karavīru formas tērpiem. Nākošais ekskursijas objekts bija koka skulptūru komplekss Kristus karaļa kalns, kurā skolēni iepazinās ar 54 skulptūrām, koka baznīcu, Paradīzes dārzu u.c.

 

Visaizraujošākais bija Aglonas Alpu aktīvā atpūtas centra apmeklējums. Skolēniem tika dota iespēja aktīvi atpūsties, jo šeit viņus sagaidīja mazā „Meža kaķa”, sporta spēļu, pankūku valstība un aizraujošie nobraucieni ar trosi.

 

Ekskurijas iespaidi mums visiem ilgi paliks atmiņā.

 

Skolotāja I. Reinika

 

Bildes no ekskurisjas var apskatīt šeit: Aglona