LSSLatvijas skolas soma” iepazīstina ar kino pasauli

2021./2022.mācību gada II. semestrī Feimaņu pamatskolā turpinājās programmas “Latvijas skolas soma” īstenošana. No plašā piedāvājumu klāsta šoreiz savu izvēli saistījām ar kino pasauli, motivējot 1.-3.klašu skolēnus “GORS” kinozālē noskatīties animācijas filmu “Lupatiņi”, bet 5.-9.klašu skolēnus pusaudžu komēdiju “Tizlenes”.

23.martā 1.-3.klašu skolēni devās izzinošā mācību ekskursijā uz Latgales vēstniecību ”GORS”, lai apskatītu Rēzeknes vizītkarti - koncertzāli GORS, tās savdabīgo arhitektūru un noskatītos animācijas filmu “Lupatiņi”, kura 2012.gadā apbalvota ar Nacionālo kino balvu ”Lielais Kristaps” (režisors Edmunds Jansons, scenārija autore Inese Zandere).

Pirms pasākuma apmeklējuma sākumskolas skolēni iepazinās ar “Labas uzvedības ābeci” un I. Zanderes grāmatiņu sēriju “Lupatiņi”, lai vairāk uzzinātu par filmas varoņiem - auduma bērniņiem no audumu mājas - Zeķīti, Cimdiņu, Spilventiņu, Lakatiņu.

Kinoseanss bija priecīgs un jauks, jo “Lupatiņi”, gudrā kaķa pieskatīti, izzināja pasauli ap sevi, pētīja dažādas dzīvei noderīgas lietas -kāda mājiņa būtu vispiemērotākā mājdzīvniekiem, kur dzīvo ziema, vai var izārstēties, ēdot konfektītes, ar ko būtu interesanti precēties, kurš no viņiem prot vislabāk noslēpties, kā skaitīt laiku un vai visi prot mazgāties. Bērni varēja pārliecināties, ka “Lupatiņi” lieliski prot spēlēties, bet daudz kas viņiem, tāpat kā jebkuram no mums, vēl ir jāmācās.

Turpinājumā izzinošajā mācību ekskursijā skolēni izstaigāja GORS telpas un veica atjautības uzdevumus (par ēku, mākslinieku parakstu identificēšanu, Puzles salikšanu u.tml.). Klātienē redzētais ļoti iespaidoja un sniedza daudz pozitīvu emociju, it īpaši Lielā zāle “GORS”, Mazā zāle “Zīdaste”, balkoni, Horeogrāfijas zāle, kino zāle un vizināšanās liftā.

Savukārt 1.aprīlī 5.-9.klašu skolēniem GORS kinozālē bija iespēja noskatīties pusaudžu komēdiju “Tizlenes”, kas 2021.gadā saņēmusi ”Lielais Kristaps” balvu kā labākā debijas filma (režisore Marta Elīna Martinsone).

Filma ir par Latvijas sabiedrību, par jauniešiem, kas uzauguši, gaidot jaunās tūkstošgades sākumu, piedzīvo dažādas pārmaiņas un meklē savu identitāti. Filmā trīs draudzenes Sarmīte, Katrīna un Sveta piedzīvo pazemošanu un ņirgāšanos (mobingu) skolā, liek mums padomāt, kā jūtas bērni, kurus klase nepieņem, kā arī to, kas ir patiesa draudzība.

Pēc filmu noskatīšanās klases stundās 5.-9.klašu skolēni izteica savu viedokli par filmu, dalījās iespaidos par filmās redzēto, izjusto, bet 1.-3.klašu skolēni veica gida uzdoto uzdevumu: “Uzzīmēt, ko “Lupatiņi” var darīt GORĀ”. Uzdevumi tika veikti ļoti labi.

Priecājamies, ka skolēni abas filmas varēja noskatīties īstā kinoteātrī, jo vairākumam skolēnu nav bijis tādas iespējas. Paldies par šo iespēju!

Latvijas skolas soma” koordinatore Feimaņu pamatskolā Aina Drikšņa

gors_1_3.jpeggors_3.jpeggors_5_9.jpeg