mezsMeža ekspedīcija

23.septembrī Feimaņu pamatskolas 6.klases skolēni piedalījās Latvijas valsts mežu organizētajā Meža ekspedīcijā, kas ir aptuveni 2 km garš izglītojošs pārgājiens dabā ar 10 meža izziņas pieturām pieredzējušu mežsaimnieku vadībā. Ekspedīcijas saturs veidots atbilstoši kompetenču pieejai un jaunajam izglītības saturam dabaszinātnēs.

Ierodoties pasākuma vietā ar autobusu, skolēnus sagaidīja LVM darbinieks, kurš skolēnus iepazīstināja ar pasākuma norisi un izsniedza nepieciešamo inventāru- darba burtnīcu un rakstāmpiederumus. Klase devās mežā pa noteiktu maršrutu, pārejot no vienas pieturas uz otru. Ar skolēniem darbojās LVM darbinieki, kuru ikdiena dažādos veidos ir saistīta ar mežu – plānotāji, mežkopji, meža infrastruktūras speciālisti, juristi, reģionu vadītāji un citi speciālisti. Katrā pieturā vadītājs deva skolēniem praktiskus vai radošus uzdevumus, kurus tie risināja individuāli vai grupās, iegūtos rezultātus fiksējot speciālās darba burtnīcās.

Ļoti patīkami bija redzēt Latvijas Valsts Mežu darbinieku vidū mūsu skolas absolventu Viktoru Kuprijanovu, kurš mums demonstrēja dronus- jaunākās tehnoloģijas, kuras izmanto LVM darbinieki. Noslēgumā bērnus gaidīja pikniks labiekārtotā atpūtas vietā ar ugunskuru, pie kura bērni varēja cept desiņas un baudīt līdzi paņemtās pusdienas.

Skolēni atzīst, ka tā ir lieliska iespēja vienkāršā veidā iepazīties ar sarežģītiem mežā notiekošiem procesiem, redzēt meža tapšanu no sēkliņas līdz gatavai koka produkcijai. Trīs stundu pārgājienā skolēni iepazina, kas ir mežs, kā tas tiek audzēts un kas jādara, lai tā labumi būtu pieejami arī nākamajām paaudzēm.

Kopā ar 6.klases skolēniem ekspedīcijā devās dabaszinību skolotāja Inita Otikova.

Foto Inita Otikova un Viktors Kuprijanovs

1.jpg2.jpeg3.jpeg4.jpeg5.jpeg