IMG 20190917 WA0008

,,Zaļās klases” pasākums

12. septembrī Feimaņu pamatskolas 8.klases skolēni piedalījās “Latvijas Finiera” organizētajā izglītojošajā ,,Zaļās klases” pasākumā Rēzeknes novada “Sarkaņkalnā”.

Skolēni uzzināja, kā skolā iegūtās zināšanas ir izmantojamas ikdienas dzīvē, apzinājās cilvēka ietekmi uz meža ekosistēmu, veica praktiskus un radošus uzdevumus, veidoja izpratni par mežu saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Mūsu rīcībā bija 28 dažādas pieturvietas ar meža un kokapstrādes nozares profesionāļiem, kuri vadīja nodarbības, stāstīja, rādīja un deva iespēju katram aktīvi darboties un mācīties.

Devāmies pa noteiktu maršrutu, pārejot no vienas pieturas uz otru.

Vienā no pieturām uzzinājām par meža ugunsdzēsību, apskatījām meža ugunsdzēsības tehniku, pielaikojām ugunsdzēsēja tērpu, nākamajā bija iespēja apskatīties koksnes izstrādes tehniku. Katrs izmantojām iespēju iekāpt harvesterā un forvarderā. pasēdēt kokvedējā.

Citā noskaidrojām visu par bērzu – no sēklas līdz gatavai produkcijai. Tika piedāvāta iespēja pašam kļūt par bērza saplākšņa rūpnīcas vadītāju, atklāt plašo, Latvijā ražoto saplākšņa produktu pielietojumu pasaulē, uzzināt bērza audzēšanas noslēpumus un daudz ko citu jaunu un interesantu.

Vēl varējām uzzināt arī par apaļo kokmateriālu kvalitāti un vērtību, kā arī praktiski izmēģināt kokmateriālu uzmērīšanu.

Pašu spēkiem, no koka dēļiem bez naglu palīdzības, visiem kopā sadarbojoties, uzbūvējām pašnesošo Leonardo da Vinči tiltu un devāmies tam pāri, lai pārliecinātos par tā izturību.

Pasākuma laikā veicām daudz un dažādus uzdevumus, Tā darbojoties, diena pagāja nemanot.

Paldies “Latvijas Finiera” pārstāvjiem par piedāvāto iespēju izzināt mežu!

Skolotāja Ernestīna Lapkovska

IMG-20190917-WA0008.jpgIMG-20190917-WA0009.jpgIMG-20190917-WA0010.jpgZalaklase.jpgZalaklase0.jpg