Šogad ziema mūs pārsteidza ar vienreizēju skaistumu: gan ar pamatīgu sniega daudzumu, gan arī ar salu. Tāpēc pirmsskolas grupas bērni ne tikai izbaudīja ziemas priekus, vizinājās ar ragaviņām, bet arī pētīja sniega, ledus un ūdens īpašības. Katrs pētīja sniega īpašības, vēroja sniegpārsliņas caur lupu.

   Atkušņa laikā no sniega mēs vēlām lielu lielās bumbas un veidojām sniegavīrus. Sniegavīrus izvietojām pret grupas logiem, tie mūs priecēja katru dienu. Sala laikā mēs veicām eksperimentus no sausajiem ziediem, tūju zariņiem un ūdens, gatavojām ledus dekorus, kurus pēc tam iekārām pie skolas augošajā tūjā.

   Mācījās no galvas dzejolīšus par ziemu un sniegpārsliņām, minējām latviešu tautas mīklas. Bērni klausījās latviešu tautas pasakas: ”Peles un kaķis”, “Zvejnieks un lapsa”, “Vilks medībās”, “Vecīša cimdiņš.” Ar pašgatavotām maskām bērni izspēlēja pasaku lomās un zīmēja paši savus iedomātos cimdiņus. Bērnu darinātie cimdiņi sanāca koši.

   Ziemā sniegā un salā putniem nav viegli atrast barību, tāpēc, tāpat kā katru gadu, arī šogad pie grupas loga uzstādījām putnu barotavu un regulāri barojām putniņus. Novērojām, ka visbiežākie viesi pie mūsu putnu barotavas bija zīlītes.

Tā, jauki darbojoties, mums nemanot kopā jau pagājuši šī gada 2 mēneši.

Pirmsskolas skolotāja Emerita Klindžāne

1.jpeg2.jpeg3.jpeg4.jpeg