23. septembrī Feimaņu pamatskolā notika Igauņu un latviešu dzejas ceļojums, kurā piedalījās latviešu dzejnieks Guntars Godiņš, divi igauņu dzejnieki Contra un Kivisildniks, kā arī Latviešu valodas aģentūras 5 pārstāvji no Rīgas.

Guntars Godiņš ir latviešu tulkotājs un atdzejotājs no igauņu un somu valodas, piecu dzejoļu krājumu un 29 tulkotu grāmatu autors. Tulkojis igauņu un somu tautasdziesmas, kā arī vairāku dzejnieku darbus.

Kivisildniks (īstajā vārdā Svens Sildniks) ir daudzu grāmatu autors, aktīvs sava viedokļa sludinātājs par jebkuru tēmu.

Contra (īstajā vārdā Margus Konnula) ir ironisks dzejnieks, bet šī ironija negriež kā nazis vai žilete, tā dursta kā nejauši drēbēs ieķēries dadzis. Latvija ir viena no Contras mīlestībām. Viņam ir ļoti daudz dzejoļu par Latviju, par mūsu eposa varoni Lāčplēsi, Raimondu Paulu un Renāru Kauperu.

                Tikšanās ar šiem dzejniekiem mūsu skolas kolektīvam izvērtās par jauku piedzīvojumu, jo visus ļoti saistīja ekspansīvā Contras un Godiņa uzstāšanās, orģinālais lasījums latviešu un igauņu valodās.

Sakām paldies Latviešu valodas aģentūrai par grāmatu dāvinājumu skolai.

 

Skolas direktore Aina Drikšņa