IZRADE Izrāde – mēmais detektīvs

3.decembrī 1.-5. klašu skolēni apmeklēja teātra izrādi “ Cauruļzobis vienīgais” Rēzeknes teātrī “Joriks.” Šīs izrādes apmeklējums tika iekļauts projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Izrāde ir mēmais detektīvs visai ģimenei. Tās režisors Edgars Niklasons to raksturo kā izrādi par mīlestību, sapratni un par dzīvības nosargāšanu, par cilvēku attiecībām pret dzīvniekiem un to, kā mēs attiecamies pret viņiem.

Izrāde stāsta par to, kā zoodārzā iemaldās kāds līdz šim neredzēts dzīvnieks, kurš naksnīgajā tumsā nelīdzinās ne īsti ķenguram, ne īsti trusim. Noslēpumainais viesis ir patiešām labsirdīgs un asprātīgs, bet, kad negaidītā kārtā zoodārzā izceļas ugunsgrēks, jauniegūtais draugs mīklainos apstākļos pazūd. Zoodārza darbinieki nolemj apvienot spēkus – un sākas detektīvcienīga izmeklēšana.

Skolēniem šī izrāde ļoti patika, kaut tajā aktieri it kā nesarunājas, bet parāda ar žestiem, kustībām, izteiksmīgu to papildināja izvēlētā mūzika. Visi apbrīnoja aktieru Marata Efendijeva, Tatjanas Suhiņinas – Peckas Un Kristīnes Klimanovas meistarību attēlot dažādus zoodārza iemītniekus.

Skolēni un skolotāji izsaka lielu pateicību skolas administrācijai par sagādāto transportu un iespēju noskatīties šo lielisko izrādi, kura piemērota gan lielam, gan mazam skatītājam.

Visu skatītāju vārdā – skolotāja Ināra Reinika