file40780339 e8fd0147

Miķeļdiena pirmsskolā

Visu septembra mēnesi bērni kopā ar skolotājām izzināja, izpētīja un mācījās tēmu par rudeni, rudens ražu, par to - kas izaug mūsu dārziņos.
Bērni kopā ar skolotājām veidoja ziedu izstādi ‘’Rudens ziedi’’. Tajā aktīvi piedalījās ikviens pirmsskolas grupas bērns ,kopā ar saviem vecākiem pagatavojot ziedu kompozīciju.

Bērni kopā ar skolotājām no dārzeņiem izveidoja arī Rudens vīriņu - Miķelīti.
Un tad 28.septembra pēcpusdienā pirmsskolas grupā ‘’Saules stariņi’’ tika svinēti rudens saulgriežu svētki – Miķeļdiena.
Šajos svētkos bērnus apciemoja Rudens, kurš kopā ar bērniem noskaidroja gadalaika rudens pazīmes un iepazīstināja bērnus ar rudens veltēm.
Pie bērniem atnāca arī Miķelis kopā ar savu Sunīti. Bērni Miķelim skandēja jau zināmās tautasdziesmas un Miķelim par godu arī nodziedāja ar mūzikas skolotāju Viju Krusti sagatavoto dziesmu ‘’Miķelītis, šurp nākdamis’’.
Miķelītis iesaistīja visus mīklu minēšanā un kopā ar savu palīgu Sunīti jautrās rotaļās un dejās. Svētku nobeigumā viņš cienāja bērnus ar dārza labumiem un meža veltēm.
Tā priecīgās noskaņās beidzās Miķeļdiena, dodot iespēju bērniem iepazīties ar tradīcijām Miķeļdienā, ar skaistajām latviešu tautasdziesmām, rotaļām un mīklām.
Pateicos 7.klases meitenēm Sabīnei Arlovskai un Jeļizavetai Pozdņakovai par palīdzību Miķeļdienas organizēšanā.

Pirmsskolas skolotāja Emerita Klindžāne